Darujme Facebook

Kdo jsme


Lucie Svobodová

Ahoj, jsem Lucka. Mám moc ráda filmy, knihy, dobré jídlo, plavání, cestování, veselé lidi, smích a živou hudbu. Ze všeho nejradši mám ale svou rodinu. Kromě báječného muže mám 3 skvělé děti. Přému, Madlu a Boříka. Za Přemkův život vděčím právě apolinářské neonatologii. Než se děti narodily, pracovala jsem v malé IT společnosti, které vděčím za tento web. S děvčaty jsme ho začaly tvořit proto, abychom svůj vděk zhmotnily. A právě Vaší pomocí se nám to daří :)


Michaela Štěpánková

Já jsem Míša. Miluju cestování a všechny možné sporty. Moc mne těší, že obojí jde skloubit i s dvěma dětmi. Samozřejmě už to není tak snadné jako dřív, ale o to víc si takových chvilek člověk váží. Mateřství je fajn a já jsem moc ráda, že smím být maminka dvou rarášků. V obou případech patří velké díky Apolináři, i když nedonošeňátko je nakonec jen jedno z nich. Kéž bych v budoucnu mohla být vděčná všem úžasným lékařům a sestřičkám i za dalšího člena rodiny (jen by se mohl narodit hezky v termínu). Z pracovního hlediska řeším finanční management dotací, momentálně však více z domova než z kanceláře.


Magda Chvalinová

Já jsem Magda, patnáct let mě živila komunikace a teď se mé síly 24 hodin denně upínají k živení mého malého nežravce jménem Tobiáš. Než se mi ten čertík narodil, považovala jsem předčasný porod za pouhý údaj v kalendáři. Velký omyl! My tu velkou bitvu naštěstí vyhráli a já už teď vím, kolik energie, slz a trápení vypiplání předčasňátka stojí. 65 dnů společné hospitalizace bylo těžkých a já jsem vděčná každému, kdo mi pomohl. Tu pomoc teď chci poslat dalším mámám nedoušků.


Kateřina Světlíková

Ahoj, jmenuji se Kačka. Než přišel na svět Matyášek, strašně ráda jsem četla, chodila cvičit a běhat, chodila jsem ráda do společnosti a pracovala jsem jako účetní u jedné francouzské společnosti vyrábějící mléčné výrobky. Nelituji, že jsem se mnohého musela vzdát, jelikož mám úžasného, skoro dvouletého rošťáka Matyáška, kterému zachránili život na neonatologii U Apolináře. Všem jsem natolik vděčná za jeho život, že jsem se přidala k tomuto spolku, abychom spolu s dalšími maminkami pomohly zlepšovat život na apolinářské neonatologii.

Našimi čestnými členy jsou:


Ivana Peterková

Ahoj, jmenuji se Ivana. Jsem matka 4 kluků - donošených a narozených právě u Apolináře. Proč jsem se přidala ke spolku statečných matek nedonošených děti? Dočetla jsem se o nich na facebooku a projekt mě velice zaujal. Předně proto, že mám moc ráda děti. A právě tato miminka, maličcí bojovníci, si zaslouží podpořit při těžkém startu do života. Je fascinující, kolik toho maličcí drobečci, společně s maminkami, na startu zvládají. Podporu si zaslouží také oddělení, které nejmenším bojovníkům poskytuje špičkovou péči po profesní i lidské stránce. Jako zdravotní sestra se zájmem sleduji, kolik toho dokáží. A tak jsem se rozhodla oddělení podporovat a pomáhat ve svém volném čase, společně se čtyřlístkem matek. Do spolku vkládám optimismus, nápady, a když je třeba, jsem záložním hnacím motorem. Ve volném čase mě těší pobyt v přírodě, sport a četba.


MUDr. Tereza Lamberská PhD.

Ahoj, jmenuji se Tereza a svůj život jsem zasvětila neonatologii. Moje práce byla a je i mým koníčkem. Na novorozeneckém oddělení porodnice u Apolináře jsem pracovala 10 let a mimo jiné jsem se zabývala výzkumem metod resuscitace a stabilizace extrémně nezralých novorozenců na porodním sále. Myšlenku rodičovského spolku podporuji od samého začátku a byla jsem moc ráda, že mě zakladatelky Aponeda pozvaly mezi sebe. Řízením osudu jsem se později sama stala šťastnou maminkou nedonošených dvojčat. Esterka a Viktůrek se samozřejmě narodili v porodnici u Apolináře a na neonatologickém oddělení jsme společně strávili několik týdnů. Díky tomu jsem na své oddělení nahlédla i "z druhé strany", očima matky a uvědomila jsem si, jak moc je podpora rodičů důležitá. O to víc jsem na činnost spolku Aponedo hrdá a těší mě, že mohu s jeho provozem alespoň trochu pomáhat!